Strona głównaSzkolne aktualności › Pracowicie przed feriami w ZSEiT

Szkolne aktualności
Pracowicie przed feriami w ZSEiT

[17.01.2020]

Z informacji udostępnionej na stronie www.perspektywy.pl wynika, że Technikum nr 2, funkcjonujące w Zespole Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku, w którym uczniowie kształcą się w kierunkach: technik ekonomista, żywienia i usług gastronomicznych, agrobiznesu, przetwórstwa mleczarskiego, znajduje się na liście najlepszych techników w Polsce!

Takie wyróżnienie zobowiązuje do jeszcze lepszej pracy i większego zaangażowania w życie szkoły. Dlatego, chociaż ferie zimowe za pasem, u nas pracowite dni.

W dniach 14 i 15 stycznia mieliśmy przyjemność gościć młodzież i nauczycieli ze szkół podstawowych. Odwiedzili nas ósmoklasiści ze Zwierzna, Młynar, Rogajn, Zielonki Pasłęckiej, Kalnika, Bielicy, Godkowa, Jegłownika, Pasłęka, Żurawca, Rychlik, Nowicy, Słobit, Pilony, Gronowa Górnego, Błudowa, Węziny i Łączna. Młodzież zainteresowana jest kierunkami kształcenia w naszej szkole, dlatego pokazujemy, jak wygląda nauka i praktyka od „kuchni”. Każdy mógł wziąć udział w wybranych zajęciach związanych z zawodem.

Przygotowaliśmy warsztaty gastronomiczne, obronne, mechaniczno – budowlane, ekonomiczne i agrobiznesu. Do takich zawodów w przyszłym roku szkolnym 2020/2021 będziemy rekrutować młodzież. Uczniowie klas VIII mieli okazję nie tylko poznać zawód, ale również warunki kształcenia, możliwość zakwaterowania w internacie. Zajęcia przygotowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych i uczniów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

W zorganizowanie tego przedsięwzięcia zaangażowani byli rodzice, nauczyciele oraz młodzież ze szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ambitni uczniowie utrzymają tak wysoko postawioną poprzeczkę. My, ze swojej strony, będziemy dbać o jakość pracy szkoły i z dumą informować o osiągnięciach naszych uczniów.

Już dziś, zapraszamy rodziców i uczniów do udziału w Dniach Otwartych szkoły w marcu oraz do śledzenia informacji na stronie naszej szkoły http://www.zseit.paslek.edu.pl 


Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry