Strona głównaSzkolne aktualności › Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w ZSEiT

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w ZSEiT

[06.09.2017]

Uczniowie polskich szkół mieli wydłużone wakacje, ponieważ rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się 4 września.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor Lidia Zawarczyńska przywitała  uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, następnie odczytała list Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Nowackiego, który  życzył nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, uczniom, by potrafili w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę, a rodzicom, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci.
Dyrektor szkoły Pan Marian Matuszczak, witając wszystkich przybyłych na uroczystość, przypomniał o 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej i zwrócił uwagę, jak ważna jest pamięć o tragicznych wydarzeniach ubiegłego wieku.
W kilku słowach Pan Dyrektor podsumował działania w minionym roku, nakreślił bieżące  cele i zadania szkoły, ale przede wszystkim życzył powodzenia w nowym roku szkolnym.

Na zakończenie uroczystości uczniom klas pierwszych, rozpoczynających naukę w ZSEiT w Pasłęku, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas rekrutacji, wręczono szkolne legitymacje.

Po uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.