Strona głównaSzkolne aktualności › Podsumowanie projektu Erasmus+ w ZSEiT

Podsumowanie projektu Erasmus+ w ZSEiT

[13.06.2017]

Dnia 02.06.2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się podsumowanie I tury projektu unijnego ERASMUS+ „Otwarci na wiedzę - otwarci na Europę”, w ramach którego 13 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych wraz z opiekunami przebywało na dwutygodniowych praktykach zawodowych w Rimini, we Włoszech.

Uczniowie odbywali praktyki w obiektach gastronomicznych na stanowisku cook asisstent.

Na spotkaniu podsumowującym obecny był Pan Dyrektor Marian Matuszczak, nauczyciele, uczestnicy projektu i ich rodzice oraz szkolna społeczność.

Kluczowym punktem spotkania było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Do podsumowania działań wykorzystano prezentację multimedialną, na której zebrani mogli zobaczyć, jak przebiegały praktyki, praca w obiektach gastronomicznych, a także wycieczka do San Marino, które stażyści zwiedzili w czasie wolnym od praktyk. Podczas spotkania nastąpił przygotowany przez uczniów poczęstunek tradycyjnych włoskich potraw.

Uczniowie zgodnie twierdzili, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do podniesienia kompetencji językowych oraz osobiste zetknięcie z kulturą Włoch, kuchnią śródziemnomorską, obyczajami tego pięknego kraju było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim.

W ramach realizacji projektu, już w następnym roku kolejna grupa 12 uczniów będzie miała możliwość realizacji praktyk we Włoszech.