Ostre strzelanie kadetów ZSEiT

[22.06.2021]

W dniach 16 i 21 czerwca 2021 r. kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku z klas pierwszych o ukierunkowaniu wojskowym wzięli udział w zajęciach na strzelnicy w Gołąbkach.

Po przemieszczeniu się, czyli przemaszerowaniu około 8 km przy  upalnej  pogodzie kadeci przystąpili do realizacji zajęć. Instruktor strzelectwa z GRUPY 39 kom. policji Krzysztof Nowacki zapoznał wszystkich z warunkami BHP, strzelania z pistoletu typu GLOCK-kaliber 9 mm oraz z karabinków: tradycyjnego kbkAK /KAŁASZNIKOWA/ - 7,62 mm, BERYLA - 5,45 mm. Zgodnie z planem kadeci podzielili się na czteroosobowe grupy. Jedna realizowała strzelanie, a pozostałe szkoliły się na punktach nauczania: nawiązywania łączności po kablu przez telefon TAP, czyli telefoniczny aparat polowy i wskazywania kierunków stron świata oraz orientowania mapy topograficznej za pomocą kompasu lub busoli.

Najbardziej atrakcyjne było strzelanie z ostrej amunicji. Wrażenia były niesamowite. Strzelanie było bardzo dynamiczne, emocji nie brakowało. Kadeci osiągnęli bardzo dobre wyniki, zwłaszcza z broni karabinowej i już zapowiedzieli, że w nowym roku szkolnym znowu sobie postrzelają.

W przerwie uczniowie cieszyli się z osiągniętych wyników  i przepysznej kiełbasy z ogniska. Przez cały pobyt dopisywała  słoneczna pogoda i znakomita, przyjazna atmosfera. Po zrealizowaniu zaplanowanych zajęć kadeci pomaszerowali z powrotem do szkoły, ponownie przemierzając taki sam odcinek drogi - 8 km.