Otrzęsiny w ZSEiT

[06.10.2020]

Dnia 01.10.2020 uczniowie pierwszych klas złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły oraz uczestniczyli w otrzęsinach przygotowanych przez drugie klasy.

Tym samym pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Starsi koledzy sprawdzili zdolności wokalne i artystyczne pierwszoklasistów, którzy musieli również wykazać się wiedzą o szkole oraz znajomością przysłów. Na koniec odbyło się ślubowanie wychowawców.

Uroczystość przebiegała z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, dlatego podzielono ją na dwie tury.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przyjął do swego grona klasy:

I LOa o ukierunkowaniu obronnym z wych. p. M. Kucińską,

I LOb o ukierunkowaniu obronnym z wych. p. M. Cytrycką,

I technikum – zawód technik żywienia i usług gastronomicznych z wych. p W. Wierzbicką,

I technikum – zawody technik ekonomista i technik agrobiznesu z wych. p. R. Barszczem,

I branżowa szkoła I stopnia - zawód mechanik pojazdów samochodowych z wych.

p. A. Chłopicką,

I branżowa szkoła I stopnia – zawód monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z wych. p M. Maciejewskim.

Uroczystość przygotowali uczniowie drugich klas pod opieką wychowawców p. S. Szcześniak  i p. A. Daszkiewicz.