Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT pamięta o bohaterze z Malborka

Szkolne aktualności
ZSEiT pamięta o bohaterze z Malborka

[08.07.2020]

W poniedziałek 06.07.2020 r. w Krasinie pod Pasłękiem odbyła się uroczystość złożenia wiązanek kwiatów pod obeliskiem ku pamięci kpt. pil. Krzysztofa Sobańskiego, który dwa lata temu zginął w katastrofie myśliwca MiG-29.

Pilot, wiedząc o awarii samolotu, prawdopodobnie zrobił wszystko, by maszyna nie spadła na tereny zabudowane. „Bohater. Oddał swoje życie, ratując innych” - głosi napis na pamiątkowej tablicy.

 

Kadeci ZSEiT wystawili posterunek honorowy przy obelisku i asystowali przy składaniu kwiatów. Wiązanki składali: Starosta Elbląski Maciej Romanowski – inicjator uroczystości, liczna delegacja 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka na czele z Dowódcą płk pil. Mirosławem Zimą, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak oraz pani Marlena Sobańska wraz z rodziną.

Zapalono znicze pamięci. W przestrzeni powietrznej hołd oddali poprzez przelot samolotów piloci z Aeroklubu Elbląskiego i Lotniska Malbork /MIG-29/. Kapelan garnizonu elbląskiego wraz z zebranymi pomodlił się w intencji zmarłego.

 

Dla kadetów ZSEiT była to kolejna, smutna lekcja patriotyzmu.

 

Mimo trwających wakacji oraz stanu epidemicznego, uczniowie przybyli na tę uroczystość,  za co dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania.

   

Klasy mundurowe Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku pełnią patronat nad obeliskiem. 


Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry