Kursy zawodowe dla ekonomistów z ZSEiT

[08.07.2020]

24 czerwca zakończyły się kursy zawodowe dla branży ekonomicznej w ramach projektu "Nowe kwalifikacje ucznia atutem przyszłego pracownika edycja II” realizowane na podstawie umowy nr RPWM.02.04.01-28-0013/19-00 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego-projekty konkursowe.

W tej branży grupa odbyła aż 4 kursy zawodowe:

32-godzinny kurs języka angielskiego w biznesie.

20-godzinny kurs Exel poziom średniozaawansowany.

16-godzinne szkolenie z Profesjonalnej Obsługi Klienta.

24-godzinne szkolenie z obsługi programów komputerowych gospodarki magazynowej.

Uczniowie  poszerzyli wiedzę i podnieśli kompetencje z praktycznej znajomości aplikacji Excel w celu jej lepszego i efektywniejszego wykorzystania w pracy, w komunikacji w obsłudze klienta, ze stosowania programów komputerowych do obsługi magazynu.

Kursy i szkolenia  miały na celu przygotowanie uczniów do staży zawodowych, które  odbywają się w trakcie wakacji w lokalnych firmach w branży ekonomicznej Stowarzyszenie  „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” oraz KRAM SA.

Projekt obejmuje jeszcze trzy branże. Całkowity koszt projektu wynosi 479 318,45 zł, a wkład własny Powiatu Elbląskiego to 72000 zł.