Strona głównaSzkolne aktualności › Uczniowie ZSEiT w Pasłęku - Żołnierzami Rzeczpospolitej

Szkolne aktualności
Uczniowie ZSEiT w Pasłęku - Żołnierzami Rzeczpospolitej

[07.07.2020]

W dniu 06.07.2020r. przedstawiciele WKU Elbląg, IV Warmińsko-Mazurskiej Brygady WOT-u, 16 pwd MND oraz Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy przeprowadzili w Pasłęku pod murami Starego Miasta akcję „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”.

Było duże zainteresowanie możliwościami służby wojskowej. Także nasi kadeci byli ciekawi kontynuowaniem nauki w akademii wojskowej. Wyjaśnił im to ze szczegółami nasz absolwent Patryk Butkiewicz, który obecnie jest podchorążym II roku WAT Warszawa.      

Jeżeli chce się zostać żołnierzem w korpusie szeregowych to wystarczy ukończyć gimnazjum, mieć ukończone 18 lat, przejść szkolenie przygotowawcze i 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej w Braniewie czeka otworem, gdzie trwa ciągły nabór chętnych do służby. Oczywiście trzeba mieć jakieś kwalifikacje czyli najlepiej posiadać prawo jazdy. W naszym regionie o dużym bezrobociu jest to popularne miejsce pracy /służby/.

Niemniej ci uczniowie, którzy dobrze zaliczą maturę w tym język angielski mogą po zdaniu egzaminu ze sprawności fizycznej być podchorążymi na Akademii Wojskowej. Mamy już kilku naszych absolwentów klas wojskowych na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Będąc oficerem można zostać generałem Wojaka Polskiego. 


Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry