Strona głównaSzkolne aktualności › Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

[07.05.2020]

Od dnia 16 kwietnia br. do odwołania obowiązuje na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020r. (poz.673) zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzający obowiązek zasłaniania nosa i ust.

W związku z tym przypominam o bezwzględnym przestrzeganiu  zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz miejscach ogólnodostępnych, w tym: na drogach i placach,
w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym.

Pragnę wszystkich prewencyjnie przestrzec o mogących grozić konsekwencjach z tytułu niezakrywania ust i nosa. Funkcjonariusz policji może wymierzyć mandat w wysokości 500zł natomiast kary administracyjne wymierzone przez inspektora sanitarnego zaczynają się bowiem od 5 tys. zł, a sięgnąć mogą nawet 30 tys. zł.

Nie wiadomo kiedy skończy się ten trudny czas, który obecnie przeżywamy, doskonale rozumiem, że obecna sytuacja jest uciążliwa dla nas wszystkich, jak również każdy z nas obawia się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, dlatego też bardzo  proszę o stosowanie się do nałożonych zaleceń przez ustawodawcę.

Pasłęk, dn. 07.05.2020r.                                      Marian Matuszczak