Ważna informacja!

[29.03.2020]

Zgodnie z rozporządzeniami MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 10 kwietnia zawiesza się zajęcia w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju i wprowadza od 25 marca obowiązek prowadzenia przez te placówki zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zaistniała sytuacja  powoduje ograniczenie kontaktów osobistych, co może wpłynąć na narastające niepokoje wśród uczniów i rodziców. W trudnych sytuacjach wsparcia psychologicznego udzieli profesjonalna kadra specjalistów na terenie kraju, regionu i miasta:

• www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl - bezpłatna pomoc psychologiczna (w związku z epidemią koronawirusa w Polsce)
  • 800 702 222 - bezpłatny, całodobowy numer telefonu Itaki
  • 730 822 320 - pomoc psychologiczna udzielana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
  • 800 100 102 Wojska Obrony Terytorialnej - punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego
  • 55 248 24 32 - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku - praca pomocowo-konsultacyjna w formie dyżurów telefonicznych od poniedziałku do piątku, w godzinach: 10.00 – 12.00
  • 55 248 31 29 lub dziennik elektroniczny LIBRUS - szkolny pedagog.