Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT Mistrzem Województwa

ZSEiT Mistrzem Województwa

[30.10.2019]

W piątek 25.10.2019 r. w Nidzicy odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Na starcie stanęło kilkuset młodych sportowców reprezentujących szkoły, które zakwalifikowały się do zawodów z eliminacji powiatowych. W biegu chłopców szkół ponadpodstawowych 10 x 1200m (Licealiada) wystąpiła sztafeta Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, która powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, ponownie zdobywając mistrzostwo województwa. W tym roku uczniowie z ZSEiT przed biegiem uważani byli za faworytów do medalu i nie zawiedli oczekiwań. Zdecydowanie wygrali, osiągając ponad trzydziestosekundową przewagę nad następnym zespołem (ZS Iława). Złote medale i puchar za zwycięstwo wręczał Przewodniczący WM SZS Wacław Wasiela. Dodatkową nagrodą dla zawodników jest reprezentowanie województwa warmińsko-mazurskiego podczas ogólnopolskiego finału (16 najlepszych sztafet w Polsce)

Skład sztafety: Adrian Bochniak, Stanisław Żak, Aleksander Nowacki, Arkadiusz Grześ, Bartłomiej Bujnowski, Kacper Kurach, Maciej Cichorek, Damian Ciereszko, Paweł Ciszewski, Adam Ochnik. Opiekunem zespołu jest Robert Koszyk.

Klasyfikacja końcowa - Licealiada - chłopcy:

1.       ZSEiT Pasłęk

2.       ZS Iława