Strona głównaSzkolne aktualności › Ogólnopolski Tydzień Kariery – OTK 2019 w ZSEiT

Ogólnopolski Tydzień Kariery – OTK 2019 w ZSEiT

[25.10.2019]

24 października 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się spotkanie z okazji Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery.

Jest to kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem Spełniamy nasze marzenia.

W konferencji i prezentacjach kierunków kształcenia w ZSEiT wzięło udział ponad 200 osób. Uczestnikami spotkania byli doradcy zawodowi i nauczyciele szkół  podstawowych powiatu elbląskiego wraz z młodzieżą.

Szkołę Podstawową w Młynarach reprezentowały panie Justyna Czubak, Wiesława Hulanicka i Sylwia Waśniewska wraz  z uczniami klas ósmych, Szkołę Podstawową nr 1 w Pasłęku – wicedyrektor Jolanta Ignatowicz i doradca zawodowy Marianna Mazur oraz uczniowie klasy ósmej, a Szkołę Podstawową nr 3 w Pasłęku – panie Dorota Strzelińska i Anna Adameczek oraz pan Krzysztof Piecuch wraz z uczniami klas ósmych.

W konferencji uczestniczyła także przedstawicielka Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej – pani Magdalena Jasińska, która wypowiedziała się na temat wyborów szkół, rozwoju własnej kariery, rozwijaniu talentów i zainteresowań młodych ludzi.

Ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą szkoły. Zostały im zaprezentowane kierunki kształcenia w zawodzie: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. O zaletach nauki w ZSEiT mówili także przedstawiciele liceum ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym. Przygotowane prezentacje przybliżyły charakter wybranego zawodu. Młodzież ze szkół podstawowych z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu.

Przybyłym gościom dziękujemy za zainteresowanie konferencją, a nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku za szczególne zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Podziękowania należą się również uczniom, którzy byli odpowiedzialni za organizację techniczną spotkania.

Info ZSEiT: Anna Zalewska