Strona głównaSzkolne aktualności › Sztandar ZSEiT salutuje sztandarowi pułku

Sztandar ZSEiT salutuje sztandarowi pułku

[22.10.2019]

Każdy żołnierz wie, ile znaczy sztandar.

W tradycji naszego narodu zawsze pełnił on doniosłą rolę, zagrzewał do czynów, umacniał patriotyzm. Jest symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. Te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego z 11 lutego 1923 przywołał  płk Andrzej Duda, dowódca Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu. Jednostki, która w minioną sobotę tj. 19.10. 2019 r. otrzymała swój sztandar.

W tej pięknej uroczystości wziął udział poczet sztandarowy z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w składzie: Adam Ochnik, Julia Antczak i Sebastian Sokołowski.

Ozdobne gwoździe w drzewiec sztandaru wbili między innymi starosta elbląski Maciej Romanowski oraz wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

Po uroczystości wojskowi zaprosili zgromadzonych na piknik. W programie był pokaz sprzętu wojskowego, a także tradycyjna grochówka.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski