Strona głównaSzkolne aktualności › Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT

Szkolne aktualności
Dzień Edukacji Narodowej w ZSEiT

[18.10.2019]

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto dla wszystkich związanych ze szkołą i procesem edukacji.

Z tej okazji 11 października 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości - wicestarosty elbląskiego Ryszarda Zająca i właściciela firmy Snails Garden Grzegorza Skalmowskiego  oraz całej szkolnej społeczności. Bardzo miłym akcentem uroczystości była obecność emerytowanych pracowników szkoły.

Dyrektor Marian Matuszczak podziękował nauczycielom za ich trudną i odpowiedzialną pracę, pogratulował dotychczasowych osiągnięć i wskazał na wzajemne więzi między szkołą a lokalnym środowiskiem. Specjalne podziękowania skierował do pana Grzegorza Skalmowskiego za współpracę i ogromne zaangażowanie przy organizacji konkursu kulinarnego ,, Tradycje w nowej odsłonie - ryby, raki i ślimaki w kuchni Warmii i Mazur" i uhonorował go pamiątkową statuetką. Pan wicestarosta Ryszard Zając w ciepłych słowach odniósł się do codziennej pracy nauczycieli, podkreślił sukcesy szkoły i złożył serdeczne życzenia w imieniu całego Zarządu Powiatu Elbląskiego.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wyróżnienia nauczycieli szczególnie zaangażowanych w swoją pracę. W tym roku nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymała pani Joanna Kisielewska, a nagrody Dyrektora Szkoły następujący nauczyciele: Lidia Zawarczyńska, Monika Kucińska, Irena Ziółkowska, Wioletta Wierzbicka, Beata Kuczyńska, Małgorzata Cytrycka, Anna Zalewska, Grzegorz Mańka i Jan Połumackanycz.

Część  artystyczną akademii przygotowały klasy drugie i czwarte technikum pod opieką pań Małgorzaty Purzyckiej i Wioletty Wierzbickiej. Uczniowie przypomnieli historię święta edukacji oraz podziękowali za codzienny trud swoich nauczycieli. Na koniec zaprosili do wspólnej zabawy nauczycieli i uczniów oraz wręczyli samodzielnie przygotowane słodkie upominki. Serdeczne uczniowskie życzenia i kwiaty nadały temu dniu odświętny charakter.

Info ZSEiT: Małgorzata Purzycka

 


Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry