Strona głównaSzkolne aktualności › 25-lecie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej

25-lecie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej

[30.09.2019]

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej ma 25 lat. Jubileusz świętowała w piątek 27 września wraz z mieszkańcami i przyjaciółmi brygady. W czasie uroczystego apelu wręczono medale, wyróżnienia i odznaki.

Za wieloletnia współpracę pomiędzy Brygadą a naszą Szkołą nasz dyrektor pan Marian Matuszczak został wyróżniony przez Dowódcę płk Dariusza Kosowskiego Odznaką Pamiątkową 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego.
        Brygada zaprezentowała gościom swoje współczesne oblicze na tle kawaleryjskich tradycji. Wśród przygotowanych atrakcji oprócz m.in.: uroczystego  apelu, defilady, pokazów  sprzętu, uzbrojenia i wyszkolenia żołnierzy oraz  pikniku militarnego, po raz pierwszy zaprezentowane  zostało widowisko historyczne pt. „Od śladów podków po ślady gąsienic”.

Z okazji święta Brygady nasz Dyrektor w imieniu całej Szkoły wręczył Dowódcy okolicznościowy grawerton a w imieniu Starosty Elbląskiego list gratulacyjny wręczył pan wicestarosta Ryszard Zając.

Info ZSEiT:  mjr Bolesław  Czechowski