Strona głównaSzkolne aktualności › Kolejna odsłona Narodowego Czytania z udziałem ZSEiT

Kolejna odsłona Narodowego Czytania z udziałem ZSEiT

[10.09.2019]

„Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” wybrzmiało w sobotę 7 września na placu św. Wojciecha w Pasłęku. Były to między innymi: “Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, “Dym” Marii Konopnickiej czy “Katarynka” Bolesława Prusa.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku również wzięła udział w akcji mającej na celu popularyzację największych dzieł literatury polskiej. Fragmenty noweli Stefana Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony” czytali nauczyciele: Lidia Zawarczyńska, Anna Turowska oraz uczennice z klas liceum i technikum: Zuzanna Brzezińska, Julia Jaworska, Aleksandra Borowska, Kamila Krawczak, Paulina Bobrowicz.

Wybrane fragmenty innych nowel przeczytali również: burmistrz Pasłęka, dyrektorzy banków i jednostek samorządowych oraz nauczyciele i uczniowie innych pasłęckich szkół.

Deszczowa aura podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania sprzyjała budowaniu lirycznego nastroju i tła dla czytanych tekstów, jednakże liczymy na lepszą frekwencję wśród słuchaczy za rok.

Info ZSEiT: Anna Turowska