Strona głównaSzkolne aktualności › Nowy rok szkolny w ZSEiT

Nowy rok szkolny w ZSEiT

[04.09.2019]

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który jest ważny dla każdego ucznia i nauczyciela - to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski, wicestarosta elbląski Ryszard Zając i przedstawiciel dowódcy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie mjr Jan Smalarz oraz licznie przybyli rodzice uczniów.

Dyrektor Marian Matuszczak w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich obecnych. Szczególnie dużo uwagi poświęcił uczniom pierwszych klas, życzył im,  by w nowej szkole, pośród nowych kolegów i nauczycieli zdobywali wiedzę, umiejętności, ale i rozwijali swoje zainteresowania i pasje. Pan Dyrektor przypomniał również wydarzenia sprzed 80 lat – mówił o 1 września 1939 roku, o tragicznej historii Polski.

Przemawiający do zebranych wicewojewoda Sławomir Sadowski i wicekurator oświaty Wojciech Cybulski podkreślali wychowawczą rolę szkoły, mówili o potrzebie rozwoju młodego człowieka, o kształtowaniu postaw i wartości, o tym że „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”.

Podczas uroczystości wicestarosta Ryszard Zając, gratulując sukcesów i życząc owocnej, pomyślnej pracy w nowym roku szkolnym, wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Uczniom pierwszych klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas rekrutacji, wręczono szkolne legitymacje, a uczniom klas mundurowych monografie 16PDZ.

Spotkania z wychowawcami zakończyły otwarcie nowego roku szkolnego.

Info ZSEiT: Małgorzata Gawrysiuk