Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT nagradza najlepszych

ZSEiT nagradza najlepszych

[10.06.2019]

4 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.

Wycieczka była nagrodą dla klas, które osiągnęły bardzo dobre  wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. W tym roku najlepsi okazali się uczniowie I klasy technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista i I klasy szkoły branżowej kształcącej w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, którego sercem jest wystawa opowiadająca „(…) o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach”.

Inne atrakcje wycieczki to wizyta w Klubie Sportowym Movement, gdzie młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych na trampolinach prowadzonych przez trenerów i przejazdy na torze gokartów spalinowych. Zabawa była przednia. Był również czas na spacer uliczkami Starego Miasta.