Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT na pożegnaniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa

ZSEiT na pożegnaniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa

[04.06.2019]

W piątek 31 maja br. na placu apelowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się uroczystość pożegnania żołnierzy V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa.

Główny trzon tej zmiany stanowić będą żołnierze z Braniewa, którzy na Łotwę wyjeżdżają już po raz trzeci.

Na zaproszenie dowódcy 9 BBKPanc pułkownika Dariusza Kosowskiego w pożegnaniu uczestniczył dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak. Uroczystość przebiegła zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Po defiladzie odbył się „żołnierski poczęstunek”, podczas którego w kuluarowych rozmowach ustalono dalsze formy współpracy pomiędzy Brygadą a ZSEiT.