Strona głównaSzkolne aktualności › Z ZSEiT na zajęcia geografii w terenie

Z ZSEiT na zajęcia geografii w terenie

[28.05.2019]

Zgodnie z założeniami podstawy programowej uczniowie klasy II LO w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku brali udział w zajęciach terenowych z geografii.

Uczniowie tej klasy realizują treści geograficzne w zakresie rozszerzonym. Zajęcia terenowe miały na celu zapoznanie uczniów z budową profilu glebowego. Nauczyciel omówił warunki powstawania gleb w regionie oraz narzędzia do badania cech chemicznych i fizycznych gleby. Uczniowie na kartach pracy określali lokalizację odkrywki, ph gleby, jej barwę, skład mechaniczny, uwilgotnienie i strukturę oraz wykonywali profil glebowy, wyróżniając poszczególne poziomy genetyczne. Dzięki sitom glebowym, określali skład i typ gleby, wielkość ziaren i klasę uziarnienia gleby. Porównywali właściwości gleby z dostępnymi w szkole próbkami gleb.

Podczas tych zajęć młodzież korzystała z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt.: "Remont infrastruktury szkolnej placówek oświatowych Powiatu Elbląskiego wraz z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny i materiały dydaktyczne".