Strona głównaSzkolne aktualności › ZSEiT Mistrzem Województwa!

ZSEiT Mistrzem Województwa!

[10.04.2019]

W dniu 05.04.2019 r. Lidzbark Welski był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

W sumie do rywalizacji stanęło 80 drużyn w 8 kategoriach wiekowych - prawie pół tysiąca uczniów szkół z województwa warmińsko-mazurskiego. Formuła zawodów zakłada start 6-osobowych reprezentacji szkolnych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W każdym biegu do końcowej klasyfikacji drużynowej zaliczano zajęte miejsca przez poszczególnych zawodników. Po bardzo dobrych wcześniejszych startach reprezentanci ZSEiT byli w gronie faworytów biegu rozgrywanego w ramach Licealiady. Na dystansie 2000m żadnych szans rywalom nie dał Adam Ochnik, który prowadząc od startu do mety, wygrał z wyraźną przewagą. Był to już czwarty kolejny bieg wygrany przez Adama w tym roku. Drugi medal wywalczył – sprawiając małą niespodziankę – Damian Ciereszko, dla którego brązowy medal był pierwszym zdobytym indywidualnie w zawodach rangi wojewódzkiej. Punktowane miejsca zajęli także: Adrian Bochniak (VIII), Arkadiusz Tabaka (X), Janusz Szymański (XII). Niepocieszony mógł być jedynie Aureliusz Konopacki, który nie ukończył biegu z powodu kontuzji. Opiekunem drużyny jest Robert Koszyk.

Końcowa klasyfikacja drużynowa – Licealiada – chłopcy:

1.               ZSEiT Pasłęk

2.               ZS Nr 2 Szczytno

3.               ZS Nr 1 Szczytno

4.               ZS Kurzętnik

5.               ZSZiO Nidzica

6.               ZS Nowe Miasto Lub.

7.               ZS Nr 1 Działdowo.