Strona głównaSzkolne aktualności › Z ZSEiT na praktyki do Itzehoe

Szkolne aktualności
Z ZSEiT na praktyki do Itzehoe

[06.03.2019]

3 marca 2019 roku sześcioro uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku rozpoczęło podróż na praktyki do partnerskiego miasta Itzehoe i partnerskiej szkoły Regionales Berufsbildungszentrum des Kreises Steinburg.

Po niespełna dwugodzinnym locie do Hamburga młodzież udała się do RBZ. Tam czekali już przedstawiciele szkoły oraz rodziny goszczące praktykantów. Dyrektor placówki przywitał uczniów, obdarował drobnymi prezentami i życzył owocnej nauki i pracy. Zapewnił również, że we wzajemnym porozumiewaniu się nie powinno być granicy językowej, bo jeśli nie będzie to język niemiecki czy angielski, to jest jeszcze „język międzynarodowy - za pomocą rąk i nóg”.

 

Uczniowie odbywają praktyki w trzech zawodach: stolarz - na terenie szkoły w warsztatach stolarskich, mechanik samochodowy - w warsztatach samochodowych,  natomiast uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych - w gospodarstwie rolnym. W czasie odbywania praktyk strona niemiecka zapewniła bogaty program: bowling, wycieczki do Hamburga i nad Morze Północne, zwiedzanie Muzeum Powiatowego oraz indywidualne wycieczki z rodzinami goszczącymi uczniów. Praktyki potrwają 2 tygodnie. 


Bookmark and Share

‹ cofnij drukuj do góry