Strona głównaSzkolne aktualności › Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

Nocny Maraton Lektur w ZSEiT

[04.01.2019]

Przedświąteczną grudniową noc maturzyści Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku spędzili w szkole, a dokładniej w szkolnej auli, która na ten czas zamieniła się w kinową salę.

Podczas drugiego już Nocnego Maratonu Lektur uczniowie wyposażeni w materace, śpiwory i dobry nastrój oglądali ekranizacje filmowe wielkich dzieł literackich. Wyboru repertuaru w tym roku dokonały polonistki. Były to zatem tzw. lektury z gwiazdką, czyli obowiązkowy kanon na egzaminie maturalnym.

W przerwie oglądania odbył się literacki konkurs pod hasłem „Trzy w jednym, czyli cytat, autor, bohater”, podczas którego uczniowie odgadywali (na podstawie czytanych przez nauczyciela fragmentów) autorów cytatów, tytuły i autorów dzieł, bądź rozpoznawali bohatera literackiego, korzystając z podpowiedzi o trzech stopniach trudności. Zwyciężczynią została Marzena Ryś z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Można było również skorzystać z literackiego kącika, w którym znalazły się drukowane wersje oglądanych dzieł. Nie zabrakło też kawiarenki i stołu z przekąskami, które dodawały energii do wytrwania całej nocy przed największym szkolnym ekranem.

Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera. Tegoroczni maturzyści mieli okazję spędzić wolny czas w szkole, ale w alternatywny i ciekawy sposób. Nie ukrywali też swego zadowolenia z takiej formy powtórzenia wiedzy literackiej przed zbliżającą się dużymi krokami drugą próbną maturą i właściwym egzaminem w maju. Maraton zakończył się nad ranem, ale wielu uczniów deklarowało chęć spędzenia kolejnych godzin na wspólnym oglądaniu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki ZSEiT:  Pani Lidia Zawarczyńska, Pani Anna Turowska oraz bibliotekarka Pani Beata Kuczyńska.

Info ZSEiT: Anna Turowska