Strona głównaSzkolne aktualności › Kadetki z ZSEiT o patriotyzmie w przedszkolu

Kadetki z ZSEiT o patriotyzmie w przedszkolu

[08.11.2018]

7 listopada uczennice III klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku na zaproszenie rodziców udały się do przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku.

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania niepodległości dziewczęta  przybliżyły przedszkolakom symbole narodowe: godło Polski - Orła Białego, biało-czerwone barwy flagi oraz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zajęcia były oczywiście dostosowane do poziomu przedszkolaków. Zabawa była przednia, zwłaszcza nauka przyjmowania postawy zasadniczej. Przedszkolaki szybko opanowały postawę, którą przyjmuje się podczas hymnu narodowego i wciągania flagi na maszt. Niejeden dorosły mógłby pozazdrościć maluchom nabytych umiejętności.

Zajęcia zakończyły się wręczeniem kolorowych plakatów, wojskowych czasopism i map związanych z zaszczytną służbą wojskową naszej Ojczyźnie.

Udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu wzięły: Weronika Kazimierczak, Martyna Sadowska i Aleksandra Dzika.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski