Strona głównaSzkolne aktualności › Turniej gier historycznych w ZSEiT

Turniej gier historycznych w ZSEiT

[07.11.2018]

W nietypowy sposób uczniowie ZSEiT włączyli się w obchody tak ważnej uroczystości, jaką jest 100-lecie odzyskania niepodległości.

Zastanawiając się nad tym, jak przybliżyć uczniom historię Polski, nauczyciele wpadli na pomysł zorganizowania rozgrywek gier planszowych, których tematyka przybliża realia życia ich przodków. Do turnieju zgłosiło się 28 reprezentantów różnych klas, spośród których po zaciekłych eliminacjach wyłoniono 10 uczniów do półfinału, a następnie do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 najbardziej walecznych zawodników. Zwycięzcą rozgrywek okazał się Bartek z trzeciej klasy technikum. Drugie miejsce wywalczyła Paulina z pierwszej klasy, a trzecie Iwona z klasy czwartej technikum.

Serdecznie gratulujemy, nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu upamiętniającym 100 lat niepodległej Polski. Chęć zwycięstwa uczestników nie przyćmiła dobrej zabawy oraz edukacyjnego aspektu turnieju.

Realizacja naszych zamierzeń była możliwa dzięki ofiarności firmy REBEL, dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie za wsparcie akcji.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz