Strona głównaSzkolne aktualności › Mundurowi z ZSEiT na szkoleniu w Policji

Mundurowi z ZSEiT na szkoleniu w Policji

[31.10.2018]

30.10.2018 r. uczniowie kl. I LO o ukierunkowaniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyli szkolenie w Komisariacie Policji w Pasłęku.

Uczniowie zostali zapoznani z zadaniami Policji, z których najważniejsze  to zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom poprzez zapobieganie czynom karalnym czy zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Służą temu określone ogniwa Policji - referaty prewencji, kryminalny, ruchu drogowego i rewir dzielnicowych.

Obecni na szkoleniu poznali także procedury postępowania w wypadku zaistnienia czynu karalnego. Uczniom przypomniano, że w wypadku zauważenia przestępstwa lub w czasie wypadku drogowego należy udzielić pomocy ofiarom i trzeba natychmiast powiadomić właściwe służby, w tym Policję. Podczas spotkania omówiono także warunki przyjęcia do pracy w policji.

Info.ZSEiT: mjr  Bolesław Czechowski