Strona głównaSzkolne aktualności › Uczniowie ZSEiT w średniowiecznym orszaku

Uczniowie ZSEiT w średniowiecznym orszaku

[11.09.2017]

W sobotę, 9 września mieszkańcy Pasłęka świętowali 720-lecie nadania Pasłękowi praw miejskich.

Imprezę rozpoczął uroczysty przemarsz mieszkańców, do którego licznie przyłączyła się społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Uroczystości jubileuszowe odbywały się na placu przy ul. Ogrodowej, gdzie na wszystkich uczestników imprezy czekały ciekawe stoiska sołectw serwujące regionalne potrawy i kramy z rękodziełami.
Część oficjalną imprezy otworzył burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, który podkreślał, że jubileusz jest świętem wszystkich pasłęczan. Podczas uroczystości zaprezentowały się dzieci z pasłęckich przedszkoli i szkół. Święto miasta uatrakcyjniły walki rycerskie w wykonaniu Kuźni Pruskiej, festyn sołectw czy występy zespołów muzycznych. Dodatkową atrakcją była też wystawa prac, jakie powstały w ramach XX pleneru malarskiego  pod nazwą „Pasłęckie Barwy Jesieni”.

720-lecie Pasłęka było okazją do „podróży w czasie”, do wspólnego świętowania mieszkańców Pasłęka i okolic.

Relacja fotograficzna: