Strona głównaSzkolne aktualności › Do klasy wojskowej w ZSEiT MARSZ !!!

Do klasy wojskowej w ZSEiT MARSZ !!!

[21.06.2017]

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przedstawili elementy oferty edukacyjnej klasy wojskowej uczniom gimnazjów w Pasłęku.

Odbyło się to w formie praktycznych zajęć szkoleniowych. Po udzieleniu instruktażu i omówieniu warunków bezpieczeństwa, gimnazjaliści samodzielnie podzielili się na zespoły i z marszu wystartowali w biegu na orientację. Zawody odbyły się na terenie ZSEiT w formie sprinterskiego biegu „scorelauf”, czyli „biegaj i licz”.

Każda drużyna musiała znaleźć pięć punktów kontrolnych. Walka była bardzo zacięta. Zwyciężył zespół „GRUPA SPECJALNA-CICHOCIEMNI” , II miejsce zajął zespół „DZIKIE MAŁPY” a III ex aequo „WHITE GANG” i „DZIKIE WĘŻE”. Startowali wszyscy uczniowie i każdy musiał potwierdzić za pomocą karty startowej swój pobyt na punktach kontrolnych. Może dlatego wszyscy zrozumieli, na czym polegają biegi na orientację, które są dyscypliną sportowo-użyteczną niezbędną do pełnienia służby wojskowej a także bardzo przydatną w codziennym życiu.

Jedną z konkurencji było strzelanie z pistoletu pneumatycznego.  Po udzieleniu instruktażu i omówieniu warunków bezpieczeństwa na przyszkolnej strzelnicy, uczniowie rywalizowali w strzelaniu na celność i skupienie. Zajęcia odbywały się z bezwzględnym przestrzeganiem dyscypliny szkoleniowej. Wszystkie czynności uczniowie wykonywali na komendę, co zresztą bardzo się im  podobało.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

1. Wiktoria WIŚNIEWSKA
  2. Julia GIBAWSKA
  3. Oliwia UKLEJA

W kategorii chłopców  zwyciężyli:

1. Łukasz WRÓBEL
  2. Bartłomiej STRZAŁKOWSKI
  3. Michał LEWICKI

Po zajęciach uczniowie udali się na zasłużoną herbatkę, a następnie dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak wręczył najlepszym dyplomy i wszystkim okolicznościowe upominki.