Strona głównaSzkolne aktualności › Gimnazjada Europejska w ZSEiT

Gimnazjada Europejska w ZSEiT

[14.06.2017]

13 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbył się "Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej" skierowany do młodzieży gimnazjalnej.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań na temat państw członkowskich Unii Europejskiej, jej historii, wzbogacanie tożsamości europejskiej, poszanowania dla dziedzictwa historycznego  i kulturowego Europy oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, Gimnazjum w Dobrym i  trzy zespoły z Gimnazjum w Rychlikach. Uczniowie zmierzyli się z testem otwartym, który wyłonił zwycięzców indywidualnych. Z pozostałymi zadaniami zmagano się w grupach. Gimnazjaliści musieli rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać zabytkowe budowle i przedstawić wybrane państwo Unii Europejskiej.

W klasyfikacji indywidualnej miejsca na podium zajęły następujące uczennice:

1. Wiktoria Basarab z Gimnazjum w Dobrym

2. Sandra Głuszyk z Gimnazjum w Dobrym

3. Martyna Pawłowska z Gimnazjum w Rychlikach

W klasyfikacji zespołowej puchary Dyrektora ZSEiT  zdobyli:

1. Gimnazjum w Rychlikach

2. Gimnazjum nr 1 w Pasłęku

3. Gimnazjum w Rychlikach

Gimnazjum nr 1 reprezentowali uczniowie w składzie: Jakub Bieńkowski, Filip Chłopicki, Maciej Tyszecki - opiekun Pani Jolanta Ignatowicz ,Gimnazjum w Dobrym: Wiktoria Basarab, Sandra Głuszyk, Weronika Kucej - opiekun Pan Andrzej Sidor, a Gimnazjum w Rychlikach: Martyna Pawłowska, Dominik Białek, Katarzyna Ulejczyk, Dominik Dobosz, Aleksandra Nazarewicz, Jacek Filip, Wiktoria Kalinowska, Paulina Preuschoff, Nikola Gwizadowska - opiekun Pan Dawid Oszlis. Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, nauczyciele podziękowania, a zwycięskie drużyny puchary. Forma konkursu spodobała się uczestnikom i zapewne wpisze się na stałe w działania ZSEiTw Pasłęku.

Konkurs został przygotowany przez Panią Małgorzatę Cytrycką przy współpracy Pani Barbary Żak i młodzieży z technikum w składzie: Sandra Szpilka, Marzena Ryś, Ewelina Kocak, Wiktoria Wieczorek i Mariusz Żydanowicz.