Strona głównaSzkolne aktualności › Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych w ZSEiT

Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych w ZSEiT

[13.06.2017]

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zorganizował po raz trzeci Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych dla uczniów klas gimnazjalnych.

Głównym celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży współczesnych gier planszowych i logicznych, ćwiczenie wyobraźni i koncentracji, umiejętności planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań, a także kształtowanie postawy: „Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”.

Etap I konkursu to eliminacje, które odbywały się w gimnazjach: Gimnazjum nr 1 w Pasłęku,  Gimnazjum w Małdytach oraz Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Gimnazjaliści rozegrali Dobble, Jungle Speed, Wsiąść do pociągu. Do etapu finałowego przystąpiło z każdej szkoły 5 najlepszych zawodników.

Finał Międzyszkolnego Turnieju Gier Planszowych odbył się 2 czerwca 2017 roku w  Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Rozgrywane były takie gry jak Pomysłówka, Rancho, Bang, 6 bierze, Robale, Rumikub i drużynowo Time’s up.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Kinga Elbruda – Gimnazjum nr 1

II miejsce – Tomasz Urban – Gimnazjum nr 1

III miejsce – Damian Zarychta – Gimnazjum nr 2

Drużynowo zwyciężyło Gimnazjum nr 2 z Pasłęka.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę.